חתונה חילונית
» דף הבית
» מי אנחנו
» מהי חתונה חילונית
» מצב משפטי בישראל
» חתונה אזרחית
» צפיה בנוסחי כתובה
» אתר כתובות
» פורום חתונה חילונית
» יצירת קשר
"ברית זוגיות" בחדשות
גיור אלטרנטיבי: מתעכב אישור החלופה העוקפת את מסלולי הגיור האורתודוקסים, שיכולה לפתור את בעית נישואיהם של עולים ולא יהודים בישראל.

                               לכתבה המלאה
 
 
"ברית הזוגיות" - המהפכה השקטה בנישואים האזרחיים:נישואים אזרחיים בדלת האחורית? אחרי עבודת הכנה של 8 חודשים, ועדת בראון הכינה טיוטת חוק הקובעת כי לצד מסלול הנישואים הדתי, יהיה מסלול חילוני שייקרא "ברית זוגיות". לפי החוק שיוגש לוועדת השרים, זכויות בני הזוג בשני המסלולים יהיו זהות. ynet מגיש את הנוסח המלא של טיוטת החוק.

                               לכתבה המלאה
 
 
מסתמן - נישואים חילוניים בישראל: צעד גדול למהפכה החילונית: ועדה קואליציונית ניסחה הצעת חוק שתאפשר לזוגות לוותר על הרבנות ולחתום על "ברית זוגיות". ח"כ בריזון: "מבטיח שלא תיפול שערה מראשו של המסלול הדתי".

                               לכתבה המלאה
 
חדשות טריות
ליברמן נפגש עם ישי: לא מוותר על ברית הזוגיות ישראל ביתנו עושה צעד נוסף לכיוון הממשלה: אביגדור ליברמן נפגש עם אלי ישי ושוחח עמו על נושאים קואליציוניים. יו"ר ש"ס הבהיר כי מפלגתו לא תסכים ל"ברית זוגיות" כאלטרנטיבה לנישואים, ועל פי ההערכות במפלגה, אך ליברמן לא צפוי לוותר על הדרישה

                               לכתבה המלאה
 
מהי חתונה חילונית

מוסד הנישואין לדורותיו שינה את פניו במהלך ההסטוריה ואף בעם היהודי על גלגוליו ואין זה המקום לדון בכך. העולם היהודי אף הוא, שינה את פניו לאורך הדורות ואם נחזור לתחילת המאה ה-19 עד ימינו חלו התפתחויות רבות בתוך העולם היהודי. שינויים אלו הובילו ליצירת זרמים חדשים שניסו להתאים את הרעיונות הישנים בעולם היהדות לעולם החדש. לצד התפתחות של תנועות חרדיות, קמה התנועה הרפורמית, התנועה הקונסרבטיבית, התנועה הרה-קוסטרציוניסטית,  ה-NEW ADGE, התנועה החילונית ההומניסטית, כאשר כל גישה הוסיפה נדבך תרבותי נוסף וחשוב בהכנתנו להתפתחויות העולם החדש.

טקס הנישואין הוא אחד מהטקס החשובים ביותר בחייו של אדם.  זהו טקס הנערך לאדם בוגר על-פי רצונו ובחירתו, כאשר בטקס זה הוא אינו לבד הוא שותף פעיל עם בן/בת זוג שבלעדיהם אין לטקס קיום. טקס הנישואין הינו גם טקס בעל משמעות חברתית. בני הזוג מצהירים קבל עם ועדה, על רצונם לקיים מערכת שיתופית משמעותית של הבנויה על יסודות  של אהבה, מחוייבות ושיתוף פעולה הדדיים.

התפתחות הרעיונות של החילון בעולם המודרני לא פסחו על העולם היהודי, כאשר אנשים רבים השילו מעליהם את התפישות הדתיות המקובלות כאשר יהודים רבים הדגישו את מחוייבותם לתרבות היהודית ולא לדת היהודית. רעיונות אלו התבטאו גם בעריכת טקסי הנישואין כאשר נוצר צורך לקיים טקסי נישואין המתאימים למערכת האמונות והתפישות של האדם החילוני והמודרני.

חילונים רבים בימינו מעוניינים לערוך טקסים יהודיים באופיים ובתוכנם. בטקס זה מעורבות המשפחות בבחירת התכנים ובעיצוב מרכיבי הטקס עצמו. את הטקס מנהל עורך טקסים מנוסה ומומחה בתחומו, הן הברכות והן הטקסטים נבחרים בשיתוף בין המשפחה לעורך הטקס. הטקס החילוני מתבסס באופן כללי על תבנית הטקסים היהודיים המסורתיים, ויחד עם זאת מאפשר להשמיט קטעים, לשנות קטעים אחרים ולהוסיף קטעים חדשים בהתאם לרוח החילונית המודרנית. הטקס החילוני שואף לערב כמה שיותר בני משפחה, חברים וידידים, ולהפוך אותם מצופים בלבד למשתתפים פעילים. בטקס זה ניתן מעמד שווה לגברים ונשים בבניית הטקס, בתכניו ובביצוע. בטקסים מחליטה המשפחה אילו ערכים יהודיים מסורתיים יהוו חלק מהטקס ואילו יושמטו או ישונו, וכן להוסיף לו אלמנטים וטקסטים הלקוחים מהעולם התרבותי בעולם והנוגעים לליבם של בני הזוג ושאותם הם מעוניינים להפוך לחלק אינטגרלי מהטקס.

 
 
  זכויות יוצרים © עיצובים - עיצוב ובניית אתרים - [email protected]